Tylko Jemu chwała!


05 Jan
05Jan

,Uwierz w siebie’’, ,,Dasz sobie radę’’, ,,Jesteś kowalem swojego losu’’, ,,Sam o sobie decydujesz’’, Jesteś chodzącym potencjałem’’, ,,To ty jesteś najważniejszy’’….

Z każdej strony otaczają nas zdania tego typu. Słyszymy je na żywo, widzimy w internecie czy w piosenkach. Wszystko obraca się wokół człowieka. Wokół tego co czujemy, kim jesteśmy, jak wiele zdziałać możemy. Kierujemy się emocjami, walczymy o swoje racje i swoje prawa, karmimy swoje serca własnym ego i pychą.

A gdyby tak zwrócić swój wzrok na Jezusa? Gdyby tak zniszczyć swoje ego i całkowicie oddać chwale Bogu? A gdyby tak skupić się na Bogu, a nie na swoim sercu?

,,Oddajcie PANU chwałę należną jego imieniu, oddajcie PANU pokłon w ozdobie świętości’’ Psalm 29:2

Jesteśmy grzesznikami i niestety każdego dnia  stajemy przed wyborem kogo będziemy dziś uwielbiać. Wiemy kto jest naszym zbawicielem, naszym Bogiem, ale wciąż nasze serce ucieka do czegoś innego. Paul Washer w jednym ze swoich kazań powiedział, że nie jesteśmy w stanie choć przez ułamek sekundy pragnąć Boga całym swoim sercem. Jest to niestety prawda. Tylko i wyłącznie łaska daje nam siłę by uwielbiać Boga. 

A co z uwielbieniem? Czy często nie jest tak, że zamiast Boga uwielbiamy samych siebie? Czy zawsze On jest w centrum naszego uwielbienia?

Pamiętam kiedy kilka lat temu, kiedy jeszcze nie byłam Bożym dzieckiem i jeździłam na konferencje chrześcijańskie, zawsze czekałam tylko na jeden moment - na uwielbienie Boga pieśniami. Dlaczego? Dlatego, że wiedziałam, że tylko wtedy mogę zostać ,,uniesiona duchowo’’, że tam mogę zostać dotknięta przez Boga. Czekałam na te emocje czy na poruszenie mojego serca, ale kiedy wracałam z konferencji, w moim życiu była pustka, ciemność, brak Bożej obecności. 

Dlaczego tak było?

Byłam tak skupiona na moim sercu, na emocjach, na tym co ja przeżywam, że nie potrafiłam zobaczyć PIĘKNA JEZUSA. Nie potrafiłam zobaczyć Jego pięknych atrybutów. Uwielbiałam siebie, a nie samego Boga.

Tak wiele obraca się wokół nas… wokół naszego serca, naszych emocji…Coraz częściej uwielbienie pieśniami zamienia się w koncert, gdzie na człowieka padają z każdych stron światła reflektorów, a muzyka nie tylko sprzyja skakaniu, ale skupiona jest bardziej na człowieku niż na Bogu …

Co gdyby te wszystkie rzeczy nagle zniknęły? Co gdyby nastrój wokół, ,,nie sprzyjałby’’ uwielbianiu Boga? Nie było by lampek, światełek, klimatu?

Zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś na uwielbieniu, gdzie gra twój ulubiony zespół. Wokół pełno światełek, lampek, sprzyjający klimat i na dodatek twoje ulubione piosenki. Czujesz Bożą obecność i jesteś niezwykle poruszony, ALE nagle wszystko wokół znika. Stoisz pośrodku pokoju, a wokół tylko szare, brudne ściany. Zero muzyki, klimatu. Sam ty. Wszystkie emocje, które towarzyszyły ci wcześniej zniknęły w mgnieniu oka. Czujesz, że zostałeś sam. Brak w twoim sercu radośći i Bożej obecności. 

Uwielbienie nie jest zależne od miejsca, czasu czy okoliczności! Nie jest zależne od naszych emocji czy naszego serca. To nie siebie mamy uwielbiać, ale Boga, któremu należy się wszelka chwała i cześć. Na nim skupmy całą swoją uwagę.

Jeśli uwielbienie będzie CHRYSTOCENTRYCZNE, nigdy nie poczujesz się tak jak opisałam powyżej. Nie będzie miało dla ciebie znaczenia czy jesteś wokół światełek, lampek i pięknej muzyki czy w szarym, brudnym pokoju - Bo będziesz widział/a BOŻE PIĘKNO.

Jeśli odrzucisz swój egoizm, swoją pychę i skupisz się całkowicie na Bogu, będziesz mógł uwielbiać Boga nie tylko przy super muzyce  czy przy sprzyjającym klimacie, ale w każdym miejscu. Będziesz mógł uwielbiać Boga nie dla własnych emocji, ale by zobaczyć BOŻE PIĘKNO I MAJESTAT.

,,Panie odwróć mój wzrok od siebie samej. Spraw bym ujrzała Twoje piękno. Bym zwróciła swój wzrok na Ciebie i by moje uwielbienie było skupione na TOBIE. Zniszcz mój egoizm, pychę i spraw by moje serce pokornie uniżyło się przed Twoim majestatem. Pomóż mi każdego dnia przyznawać się do swojej maleńkości i widzieć Twoją wielkość. Spraw bym mogła uwielbiać Cię w każdym czasie, w każdych okolicznościach, bez względu na moje emocje. Tylko i wyłącznie Ty możesz dać mi pragnienie by Ciebie uwielbiać i Tylko i wyłącznie Ty możesz wlać pokorę do mojego serca. NIECH TOBIE BĘDZIE CHWAŁA I CZEŚĆ.’’

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.