𝓩 𝓰łę𝓫𝓸𝓴𝓲𝓮𝓰𝓸 𝓼𝓶𝓾𝓽𝓴𝓾 𝓭𝓸 𝓰łę𝓫𝓸𝓴𝓲𝓮𝓳 𝓻𝓪𝓭𝓸ś𝓬𝓲


18 May
18May

Pewnego dnia studiowałam sobie słowo Boże i czytałam Jakuba 1 rozdział. Przeczytałam w nim : 

,,Poczytujcie to sobie za największą radość, moi bracia, gdy rozmaite próby przechodzicie'' (J 1:2)

 Siedziałam nad tym kilka minut zastanawiając się o jaka radość właściwie tu chodzi? Jak mam tego doświadczyć? Jak mam cieszyć się i mieć uśmiech na twarzy kiedy cierpię? 

Wydawało mi się to właściwie niemożliwe. Zaczęłam się wiec modlić o to bym mogła tego doświadczyć i Bóg faktycznie przez kolejne miesiące uczył mnie i dalej uczy jak ten jeden werset zastosować w swoim życiu. 

Bardzo chciałam nauczyć się mieć taka radość w sytuacjach okropnie ciężkich. Jednak zamiast doświadczać tą radość zaczęłam doświadczać smutku i przygnębienia. Przez pare miesięcy większość moich dni należała do tych przygnębionych i smutnych. Nie umiałam się w ogóle cieszyć. To co wcześniej dawało mi radość, już nie dawało. Nie wiedziałam jak sobie z tym poradzić. Byłam z dnia na dzień coraz bardziej smutna (choć na zewnątrz nie było po mnie tego w ogóle widać). Nie umiałam uzasadnić czemu to wszystko się dzieje i czemu prosiłam Boga o radość a dostałam smutek. Przechodziłam ciężkie chwile i próby, jednak nie umiałam doświadczyć tej największej radości o jakiej pisze w Jakuba. 

Z perspektywy czasu widzę w tym Boża suwerenna wole

Wcześniej mimo tego, że byłam bardzo radosną osobą, nie miałam tak dużej radości z Jezusa i krzyża. Nie umiałam cieszyć się tak bardzo z Boga, ale z innych rzeczy czy osób, które chwilowo dawały mi radość. 


Przez to ze doświadczyłam tak głęboki smutek mogę doświadczać teraz tej prawdziwej i głebokiej radości w Bogu i z Boga. Mimo tego ze ciężkie momenty cały czas są, mogę doświadczyć radości z Jezusa w tych ciężkich chwilach. To jest najwspanialsze i najpiękniejsze. 

Ludzie, rzeczy, wspomnienia mogą dać nam chwilowa radość, natomiast radość z Krzyża i Jezusa jest radością która da nam zaspokojenie. 


 Kiedy będziemy patrzeć na piękno Jezusa, doświadczymy prawdziwej, najpiękniejszej i najszczerzej radości pomimo okoliczności, które nas otaczają. 

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.