#𝓟𝓸𝓼ł𝓾𝓼𝔃𝓮ń𝓼𝓽𝔀𝓸


27 Apr
27Apr

Czym tak naprawdę jest posłuszeństwo? Czy posłuszeństwo równa się niewola?  Czy będąc posłuszni zyskamy przychylnośc Bożą?

Ostatnio czytałam książkę o pewnej misjonarce Amy Carmichael. Mogę powiedzieć, że jest to jedna z książek, która miała wpływ na moją wewnętrzną przemianę i zmianę myślenia. Bardzo dużo Bóg objawiał mi podczas czytania tej książki, dlatego też zachęcam bardzo do przeczytania jej. 

Mówiąc w skrócie Amy była misjonarką, która wyjechała z Anglii do Indii, całkowicie innej cywilizacji by głosić ewangelię tamtym ludziom. Jednak nie było to takie proste. Cywilizacje z jakimi się spotkała w Chinach, Japonii i w Indiach były bardzo ciężkie. Ludzie, którzy również byli w tamtych rejonach by głosić ewangelię, często nie popierali tego co Amy robiła. Często odradzano jej czegoś i mówiono by tego nie robiła. 

Natomiast to co mnie zaintrygowało w niej to jej posłuszeństwo Bogu. Już jako mała dziewczyna, postanowiła, że nie będzie podobać się ludziom, ale Bogu. I faktycznie w jej życiu tak było. Zawsze słuchała się Boga i chciała działać według Jego woli. Ludzie nie zawsze byli do niej dobrze nastawieni, zdarzało się nawet, że bardzo mocno nie popierali tego co robiła. Ona jednak chciała być posłuszna Bogu. 

Dla mnie to jest niesamowite. Często jak słyszymy słowo ,,posłuszeństwo'' to kojarzy nam się to z czymś co zabiera nam wolność. Z czymś co nas ogranicza. Z czymś co z przymusem mamy wykonywać. Jednak posłuszeństwo Bogu powinno być dla nas radością. Wręcz mogę powiedzieć, że stosowanie przykazać powinno być dla nas przywilejem.  

Mamy wykonywać je z bojaźnią, jednak nie ze strachem, że jeśli ich nie wykonamy to nie otrzymamy zbawienia. 

,,Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę i to nie z was, jest to dar Boga.’’ Efezjan 2:8 

Jesteśmy zbawieni przez łaskę. Zbawienie w ŻADNYM procencie, nie zależy od nas. Nie dokładamy ani cząstki do niego wykonując przykazania. Jednak ich wykonywanie powinno być dla nas następstwem tego co otrzymaliśmy. 

Mamy mieć świadomość, że nasze uczynki nic nie wnoszą, ale również wykonywać je z radością i drżeniem by być posłusznym Bogu.


PRAWDZIWĄ WOLNOŚĆ ODNAJDUJEMY JEDYNIE W CAŁKOWITYM POSŁUSZEŃSTWIE CHRYSTUSOWI. 

Elisabeth ElliotKomentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.