𝓝𝓪ś𝓵𝓪𝓭𝓸𝔀𝓪𝓷𝓲𝓮 𝓙𝓮𝔃𝓾𝓼𝓪


20 Apr
20Apr

„A nie dostosowujcie się do tego świata, ale przemieńcie się przez odnowienie waszego umysłu, abyście mogli rozeznać, co jest dobrą, przyjemną i doskonałą wolą Boga.” ‭‭Rzymian‬ ‭12:2

‬ ‭ Co Paweł miał na myśli? 

Bardzo często przeglądam sobie portale społecznościowe z nudów. Obserwuje znajomych, przyjaciół czy inne osoby i dowiaduje się co się u nich dzieje. Ostatnio natomiast zobaczyłam wiele rzeczy które bardzo mnie zasmuciły.... 

Żyjemy w czasach kiedy ludzie coraz bardziej chcą być niezależni, domagają się swoich praw i chcą by wszystko zależało właściwie od nich. Dlatego jest coraz więcej strajków czy protestów. Nie mam tutaj na myśli oczywiście konkretnych strajków, natomiast wiele z nich są niestety niebiblijne. Do czego zmierzam? 

Jak wspomniałam wcześniej kiedy przeglądałam pewnego dnia portale społecznościowe, coś przykuło moja uwage. Zaczęłam zauważać, ze ludzie którzy znają prawdy biblijne, zaczynaja popierać rzeczy które nie są TOTALNIE biblijne. Obserwowałam profile niektórych osób i gdybym ich nie znała, nie wiedziałabym, że są osobami naśladującymi Jezusa. Nie chcę nikogo potępiać, bo sama lepsza nie jestem. Samej jest mi często wstyd za siebie jak patrze na swoje życie. Sama często nie naśladuje Jezusa i robie rzeczy, które są po prostu niebiblijne. 

Dlaczego tak jest? Sama nie wiem i sama chciałabym na to znać odpowiedz. Ale przyszedł mi wtedy na myśl właśnie ten werset, który myśle ze może być wyzwaniem dla każdego z nas.

 Nie dostosowywanie się do tego świata jest okropnie ciężkie. Dlaczego?

 Dlatego ze jako osoby z natury grzeszne lubimy biec, lgnąć do tego co jest grzechem. Sami mamy skłonność do tego by być niezależnymi bo jesteśmy egocentryczni. Wolelibyśmy Decydować sami o własnym życiu i najlepiej żeby nikt nie miał na nie wpływu... smutne ale prawdziwe.

 Ale wcale nie musi tak być. Możemy z pokora przyjść przed oblicze Pana i całkowicie schować nasz egoizm do kieszeni a nawet wyrzucić go za siebie. Nie dostosowujmy się do świata, ALE odwróćmy się od niego I nawet jeśli ludzie będą nas karcić za nasze poglądy- Róbmy to co przynosi Bogu chwale. Odwróćmy się od świata i zacznijmy widzieć piękno Jezusa. 

Bóg nie jest Bogiem, który ,,zakazuje'' nam robienia rzeczy TAK po prostu żeby utrudnić nam życie, ale jest Bogiem, który troszczy się o nas i właśnie przez tą troskę daje nam różne nakazy jak i zakazy. 

Naśladowanie Jezusa nie ma być dla nas czymś co musimy robić, bo tak nakazuje Biblia, ale ma być to dla nas radość i przywilej, że możemy to robić.

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.